Menu

Lavera – pielęgnacyjny olejek do włosów z bio-olejem migdałowym

Wegańska odpowiedź na potrzeby zniszczonych kosmyków to pielęgnacyjny olejek do włosów od marki Lavera. Łączy w sobie składniki roślinne z ekologicznych upraw, które wnikają w głąb włosów i poprawiają ich kondycję. Co zawiera olejek do włosów Lavera, że działa tak skutecznie i jest tak naturalny?

olej-migdalowy.jpgLavera Naturkosmetik to niemiecka marka założona w latach 80. Jej twórcy przyświecał jeden cel – stworzyć naturalną alternatywę dla komercyjnych kosmetyków. W ten sposób Lavera otworzyła pierwszy sklep ze zdrową żywnością, a następnie drogerię z produktami eko. Stąd wywodzi się olejek do włosów z bio-olejem migdałowym i bio-olejem makadamia.

Pielęgnacja włosów zniszczonych

Bezpośrednim powodem tego, że włos staje się suchy i osłabiony, jest zbyt mała ilość lipidów. Takie ubytki w strukturze lipidowej nie biorą się jednak znikąd. Czynniki, które pogarszają stan włosów to m.in. słona woda, słońce, gorące powietrze, lokówka lub prostownica itp. Olej migdałowy może świetnie pomóc w regeneracji włosów zniszczonych, ale dużo lepiej działa w połączeniu z innymi olejami i naturalnymi ekstraktami.

Pielęgnacyjny olejek do włosów Lavera zawiera:

  • olej sojowy poprawia kondycję naturalnej bariery ochronnej skóry i włosów,
  • olej migdałowy pełniący funkcję naturalnego emolientu – wygładzającego i nawilżającego,
  • olej z orzechów makadamia o świetnej wchłanialności i działaniu odmładzającym,
  • olej słonecznikowy zmiękcza, wygładza i normalizuje wydzielanie sebum,
  • olej z awokado silnie odżywczy i stymulujący wzrost włosów.

Olejek pielęgnacyjny do włosów zniszczonych BIO Lavera to w 100% naturalny, wegański kosmetyk. Dwa najważniejsze składniki spośród tych wymienionych wyżej to przede wszystkim olej ze słodkich migdałów i olej makadamia. Oba odpowiadają za pielęgnację włosów, które wymagają specjalnego traktowania. Olej makadamia jest jednym z lepiej wchłaniających się we włosy, a olej migdałowy poprawia kondycję włosów i przywraca im witalność.

Sposób użycia:

Pielęgnacyjny olejek do włosów Lavera to naturalna receptura. Można go zatem nakładać nie tylko na całą długość włosów, ale również na skórę głowy. Olejowanie włosów olejem migdałowym i sojowym w połączeniu z innymi składnikami jest proste. Wystarczy jedna lub dwie pompki, które rozsmarowane i ogrzane w dłoniach nakłada się na włosy. Duże ułatwienie to fakt, że olejku do włosów Lavera nie trzeba spłukiwać.